Rövid protokoll

GnRH agonista  rövid protokoll

A GnRH agonista gyógyszerek adása a a ciklus első felében történik, a szervezet saját FSH és LH hormon termelésének csökkentésére. A petefészek stimuláló hormonok adása, injekció formájában a 2-3 naptól történik. A tüszőérési folyamatok szoros ellenőrzése: UH vizsgálattal és laborvizsgálatokkal történik. Tüszőrepesztő injekció beadását követően 36 órával a petesejtek leszívása megtörténik. A megtermékenyítés után, az embrió méhűrbe helyezése kivitelezhető a meghatározott napon.
 

GnRH antagonista protokoll

A tüszőérés serkentésére a ciklus 2. napjától folliculus stimuláló hormon tartalmú készítményeket alkalmazunk, injekciók formájában, naponta történő adagolással. A ciklus 6. napjától GnRH antagonista készítmény beadása zajlik naponta, a nemkívánatos LH csúcs megelőzésére. A tüszők méretének ellenőrzése UH vizsgálattal, a hormonszintek ellenőrzése laborvizsgálatokkal (vérvétel) történik a meghatározott időpontokban. A tüszőrepesztő injekció beadása után a petesejt leszívása kivitelezhető. A megtermékenyítést, az embriótenyésztést követően az embriók a meghatározott napon visszaültethetők a méh üregébe. A kezelést általában idősebb betegeknél alkalmazzuk.
A kezelőorvos egyénre szabottan választja meg a kezelési protokollt, melyről Önt pontosan tájékoztatni fogja. A gyógyszerek alkalmazásáról, az injekciók beadásáról külön tájékoztatásban fog részesülni, ha ezen kívül is kérdése van, telefonon megbeszélheti a recepción kolléganőnkkel, ill. kezelőorvosával.
A stimuláció időszaka alatt több alkalommal történik kontroll vizsgálat a tüszők érési folyamatának monitorizálására. A tüszők méretét UH vizsgálattal határozzuk meg, a hormonszintek ellenőrzése érdekében laborvizsgálatokat (vérvétel) végzünk. A vérvétel időpontja a megadott napon 8:00-kor történik. A délelőtti órákban, a vérvételi eredménnyel várjuk vissza UH kontrollra és a kezelés további folytatásának megbeszélésére.

Frissítés dátuma: 2019.11.07.